Uppfödare

Arctic Miniatures

Tina Lundblom
FALUN
Telefon: 070-990 32 98
E-post: info@miniatures.se
Hemsida: miniatures.se

Hillarpgårdens Miniatyrer

Mimmi Jakobsson
MUNKA LJUNGBY
Telefon: 070-712 36 93
E-post: y8simlin@yahoo.com
Hemsida: hillarpsgardensminiatyrer.se

Hippoholic Miniatures

Eva Rubin
FLEN
Telefon: 070-797 36 47
E-post: Eva@rubin.se
Hemsida: hippoholic.com

Medebys miniatyrer

Gun Söderberg
SLITE
Tel: 0498-34057
Telefon: 0730434600
E-post: medebysmini@gmail.com

New Dreams miniaturehorses

Maria Jägerström Pettersson
BÄLINGE
Telefon: 070-2667756
E-post: lindbergsangen1@gmail.com
Hemsida: newdreamsminiatures.se

Nordiclights Stuteri

Margareta och Emma Lindahl
KNIVSTA
Telefon: 070-5263511 eller 070-5362562
E-post: Margaretalindahl@telia.com eller Emma.Lindahl@telia.com
Hemsida: nordiclights.se

Pekama Miniatures

Katarina Sandås
NYKÖPING
Telefon: 070-714 91 89
E-post: Pekama@live.com
Hemsida: pekamaminiatures.se

Stall Klättorp

Martina Sjöstrand
KALMAR
Telefon: 070-2867845
E-post: stallklattorp@gmail.com
Hemsida: stallklattorp.se

Stardust's Stuteri

Monika Swedstrand
RIMBO
Telefon: 070-409 07 52
E-post: monika.swedstrand@gmail.com
Hemsida: stardustminiatures.se

Starlight's

Linn Walter
BODAFORS
Telefon: 0380-370 704
E-post: 0380370704@telia.com
Hemsida: www.0380370704.wixsite.com/starlightsminiature

Storemyr's stuteri

Petra Pousar
LYSEKIL
Telefon: 070-5514881
E-post: Petra.pousar@telia.com

Vill du också stå med på vår uppfödarlista?

Alla våra medlemmar får stå med på vår uppfödarlista. Skicka ett mail till oss på info@miniatyrhast.se med information om: stuterinamn/prefix, ort, telefon nr, e-post adress och eventuell hemsideadress.