Uppfödare


Vill du stå med på listan?


Vill du stå med på vår uppfödarlista?


Alla våra medlemmar får stå med på vår uppfödarlista utan extra kostnad.


Skicka ett mail innehållande följande:

- Stuterinamn/prefix

- Ort

- Telefonnummer

- E-post adress

- Hemsida

till vår webbansvarig på mailadress Linn.lemmeke@miniatyrhast.se.

Uppfödare


Arctic Miniatures

Tina Lundblom

FALUN

Telefon: 070-990 32 98

E-post: info@miniatures.se

Hemsida: www.miniatures.se


Hippoholic Miniatures

Eva Rubin

FLEN

Telefon: 070-797 36 47

E-post: Eva@rubin.se

Hemsida: www.hippoholic.com


Medebys miniatyrer

Gun Söderberg

Gothem Medebys 366

62430 Slite

Tel: 0498-34057

Telefon: 0730434600

E-post: medebysmini@gmail.com


New Dreams miniaturehorses

Maria Jägerström Pettersson

UPPSALA/BÄLINGE

Telefon: 070-2667756

E-post: lindbergsangen1@gmail.com

Hemsida: www.newdreamsminiatures.se


Nordiclights Stuteri

Margareta och Emma Lindahl

KNIVSTA

Telefon: 070-5263511 eller 070-5362562

E-post: Margaretalindahl@telia.com eller Emma.Lindahl@telia.com

Hemsida: www.nordiclights.se


Pekama Miniatures

Katarina Sandås

Krustorp 2

611 95 Nyköping

Telefon: 070-714 91 89

E-post: Pekama@live.com

Hemsida: www.pekamaminiatures.se 


Stall Klättorp

Martina Sjöstrand

KALMAR

Telefon: 070-2867845

E-post: stallklattorp@gmail.com

Hemsida: www.stallklattorp.se


Stardust's Stuteri

Monika Swedstrand

RIMBO

Telefon: 070-409 07 52

E-post: monika.swedstrand@gmail.com

Hemsida: www.stardustminiatures.se


Starlight's

Linn Walter

BODAFORS

Telefon: 0046 380-370 704

E-post: 0380370704@telia.com

Hemsida: www.0380370704.wixsite.com/starlightsminiature


Storemyr's stuteri

Petra Pousar

Ulseröd Storemyr 108

453 91 Lysekil

Telefon: 070-5514881

E-post: Petra.pousar@telia.com